RWD
Poprzednie Następne

Wyższe odszkodowanie za kolizję lub wypadek

Zapoznaj się z naszą ofertą

Pomoc prawna i konsultacje dla ofiar wypadków

Zapoznaj się z naszą ofertą

Zadośćuczynienie
za doznaną krzywdę, cierpienia fizyczne i psychiczne

Zapoznaj się z naszą ofertą

Zgłoszenie szkody i korespondencja z firmą ubezpieczeniową

Zapoznaj się z naszą ofertą

Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania? Skontaktuj się z nami! »

502 412 081 42 633 45 45

Poradniki

RozwińJak się zachować podczas kolizji drogowej?

Jedno czego możemy być pewni to fakt, iż nie da się tego przewidzieć, gdzie i kiedy nas to spotka. Trudno zachować zimną krew w okolicznościach zdarzenia drogowego, ale nerwowe reakcje i kłótnie z drugim uczestnikiem kolizji lub co gorsza policjantem na pewno nie pomogą rozwiązać konfliktu.
Żeby uniknąć mandatu i blokowania ruchu zaraz po kolizji, trzeba podjąć działania, aby ograniczyć zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

Jeśli mamy do czynienia z kolizją drogową, nie ma ofiar w ludziach, trzeba od razu usunąć pojazd z drogi. Zablokowanie ruchliwej drogi, spowodowanie korka z pewnością zostanie ukarane mandatem przez pierwszy przejeżdżający patrol policji. Mało tego, mandat taki otrzymają obaj uczestnicy kolizji.
Nie powinno się usuwać rozbitego auta z drogi jeśli jest to niezbędne do ustalenia okoliczności zdarzenia i jego sprawcy.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystępujemy do wstępnej oceny szkód. Jednak często na pierwszy rzut oka wcale nie widać uszkodzeń, a dopiero po zdemontowaniu zderzaka lub maski widać, że ucierpiały mocowania zderzaków, lampy, chłodnica. Żeby uniknąć problemów z uzyskaniem odszkodowania lepiej wszystko sprawdzić dokładnie.

Podobnie jest ze stanem zdrowia uczestników, trzeba sprawdzić dokładnie, czy nikt nie ma żadnych dolegliwości i obrażeń. Jeśli czujesz się źle lub masz wątpliwości na temat stanu zdrowia, lepiej wezwij karetkę.

RozwińJak zachować się po stłuczce zagranicą?

RozwińKto zapłaci odszkodowanie za urwane koło z powodu dziury na drodze?

RozwińKiedy wystarczy spisać oświadczenie?

RozwińKiedy wezwać policję do kolizji drogowej?

RozwińKiedy można wyrejestrować auto?